Slapukų politika

1. Kas yra slapukai?

1.1 Slapukas – tai tekstinė rinkmena, kurią interneto svetainės serveris įkelia į jūsų kompiuterio naršyklę arba į jūsų mobilųjį įrenginį, kai lankotės interneto svetainėje. Slapuke yra unikalus kodas, leidžiantis „Novo Nordisk“ atpažinti jūsų naršyklę apsilankymo mūsų interneto svetainėje metu (vadinamasis seanso slapukas) arba vėliau pakartotinių apsilankymų metu (vadinamasis nuolatinis slapukas). Kiekvienas slapukas jūsų žiniatinklio naršyklėje yra unikalus. Slapukus gali įkelti interneto svetainės, kurioje lankotės, serveris arba su svetaine bendradarbiaujantys partneriai, vadinamieji trečiosios šalies slapukai. 

Slapukai paprastai palengvina ir paspartina naudotojo ir interneto svetainės sąveiką ir padeda naudotojui naršyti skirtingose interneto svetainės dalyse. Slapukai taip pat gali būti naudojami siekiant padidinti svetainės turinio aktualumą lankytojui ir pritaikyti jį prie jo asmeninių savybių ir poreikių.

2. Slapukų naudojimas www.diabetoabc.lt

2.1 www.diabetoabc.lt savininkas yra: 

UAB Novo Nordisk Pharma
J. Jasinskio 16B
LT-03163 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 212 2849 

„Novo Nordisk“ naudoja slapukus interneto svetainės funkcionalumui pagerinti, išsaugodamas jūsų parinktis. www.novonordisk.lt „Novo Nordisk“ naudoja būtinus slapukus, funkcinius (parinkčių) slapukus, statistinius slapukus ir rinkodaros slapukus. 

2.2 Būtini slapukai
2.2.1 Šie slapukai būtini, kad būtų galima apsilankyti svetainėje ir naudoti tam tikras jos dalis. Jei nesutiksite su šiais slapukais, tam tikros interneto svetainės funkcijos tinkamai neveiks. 

2.3 Funkciniai slapukai (parinkčių slapukai) Funkciniai (parinkčių) slapukai – tai slapukai, kurie palengvina interneto svetainės veikimą ir padaro ją patrauklesnę lankytojams. Jie užtikrina labiau individualizuotą naršymo patirtį. Pavyzdžiui, slapukai, kuriuose atsižvelgiama į jūsų pasirinktą kalbą. 

2.4 Analitiniai (statistiniai) slapukai
2.4.1 Naudojame analitinius slapukus informacijai apie mūsų interneto svetainės naudojimą rinkti, siekdami pagerinti jos turinį, ją pritaikyti pagal lankytojų pageidavimus ir padidinti jos tinkamumą naudoti. 

2.5 Rinkodaros slapukai
2.5.1 Tai slapukai, kuriais naudojamės siūlydami jums pritaikytus ir aktualesnius reklaminius skelbimus, siekdami nustatyti, kiek kartų konkretus skelbimas jau parodytas, apskaičiuoti konkrečios reklamos kampanijos veiksmingumą, stebėti ankstesnių apsilankymų duomenis ir dalytis surinktais duomenimis su susijusiomis trečiosiomis šalimis, pavyzdžiui, reklamuotojais. Jais interneto svetainėje naudojasi ir juos į jūsų įrenginį įkelia trečiosios šalys. 

2.6 Statistinių, funkcinių ir rinkodaros slapukų naudojimui www.novonordisk.lt reikalingas naudotojo sutikimas. Naudotojas gali bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą naudoti slapukus. Informacija apie slapukų valdymą ir slapukų ištrynimą pateikiama šios slapukų politikos 5 dalyje.

3. Trečiosios šalies slapukai

3.1 „Novo Nordisk“ gali naudoti trečiosios šalies slapukus, t.y. slapukus, kuriuos naudotojo naršyklėje įkelia trečioji šalis, kuri nėra „Novo Nordisk“. Duomenys, renkami naudojant trečiosios šalies slapukus, „Novo Nordisk“ nebus prieinami, trečioji šalis juos rinks ir naudos tik savo reikmėms. Pavyzdžiui, „Novo Nordisk“ gali pateikti nuotraukas ir vaizdo medžiagą iš tokių interneto svetainių, kaip „YouTube“. Todėl, kai lankotės „Novo Nordisk“ interneto svetainėje, kurioje yra kitų interneto svetainių turinys, jums gali būti pateikti šių interneto svetainių slapukai. „Novo Nordisk“ nekontroliuoja šių slapukų platinimo. Daugiau informacijos apie šių slapukų naudojimą turėtumėte rasti atitinkamos trečiosios šalies interneto svetainėje.

4. Mūsų interneto svetainėse naudojami slapukai

4.1 „Novo Nordisk“ naudoja slapukus, išsamiai aprašytus www.novonordisk.lt slapukų juostoje. Slapukų juostoje galima rasti informacijos apie slapuko pavadinimą, kas nustato slapuką, slapuko aprašymą ir kada slapukas nustoja galioti.

5. Slapukų valdymas

5.1 Turite nurodyti, ar leidžiate į savo įrenginį įkelti slapukus, ar nebenaudoti tam tikrų rūšių slapukų. Jei nesutinkate su tam tikrų slapukų naudojimu, kai kurios svetainės funkcijos gali neveikti arba gali būti, kad negalėsite naudotis tam tikromis interneto svetainėse teikiamomis paslaugomis. 

5.2 Jei norite apriboti arba užblokuoti slapukų naudojimą, savo parinktis turite nurodyti interneto svetainėje rodomoje slapukų juostoje. Slapukų naudojimą taip pat galite apriboti per naršyklės nuostatas. Naršyklės pagalbos funkcija turėtų jus informuoti, kaip tai padaryti. 

5.3 Taip pat galite apsilankyti svetainėje www.aboutcookies.org, kurioje pateikiama išsami informacija apie tai, kaip tai padaryti įvairiose naršyklėse. Taip pat rasite išsamios informacijos apie tai, kaip ištrinti slapukus iš savo kompiuterio, taip pat bendresnės informacijos apie slapukus. Informaciją apie tai, kaip tai padaryti savo mobiliojo telefono naršyklėje, galite rasti savo mobiliojo telefono naudojimosi instrukcijoje. 

5.4 Atkreipkite dėmesį į tai, kad slapukų apribojimas gali turėti įtakos www.novonordisk.lt funkcionalumui. 

6. Duomenų privatumas

6.1 Jums apsilankius mūsų interneto svetainėje, automatiškai surenkame bendrą informaciją apie jūsų kompiuterį ir jo buvimo vietą, taip pat, jei taikoma, apie interneto svetainę, iš kurios pas mus patekote. Ši informacija negali būti naudojama jūsų asmens tapatybei nustatyti. Ši informacija naudojama tik apibendrinta forma, kad sužinotume, iš kur atvyksta mūsų lankytojai, ką jie žiūri ir kokius veiksmus atlieka, kur praleidžia daugiausia laiko. 

6.1.1 Kaskart, kai prašome pateikti kokią nors asmenį identifikuojančią informaciją, kuri gali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti, prašome jūsų sutikimo ir visada paaiškinsime, kodėl renkame šią informaciją, kaip ją renkame, kaip ją saugome ir kaip planuojame ją tvarkyti ir naudoti. 

6.1.2 Asmenį identifikuojančią informaciją rinksime ir saugosime tik rinkimo proceso metu nurodytu tikslu. Baigę tvarkyti jūsų informaciją nurodytu (-ais) tikslu (-ais), ją ištrinsime ir sunaikinsime, kad užtikrintume jūsų privatumą. 

6.1.3 Kai kurie duomenys renkami naudojant slapukus, pagrįstus mūsų teisėtu interesu ir siekiant patobulinti mūsų interneto svetainę ir pagerinti jūsų naudojimosi mūsų interneto svetaine patirtį, mūsų interneto svetainės statistiniais tikslais, funkciniais naudojimosi mūsų interneto svetaine tikslais ir tam, kad galėtumėm optimizuoti naudojimąsi mūsų interneto svetaine rinkodaros tikslais. 

6.1.4 Kiekvienos rūšies slapukų, naudojamų asmens duomenims rinkti nustatytais tikslais, atveju „Novo Nordisk“ tvarko asmens duomenis, surinktus naudojant slapukus, tik tais konkrečiais tikslais, dėl kurių jūs davėte sutikimą slapukų juostoje. 

6.1.5 Visi jūsų asmens duomenys bus tvarkomi konfidencialiai ir bus naudojami tik pirmiau nurodytais tikslais. 

6.1.6 „Novo Nordisk“ gali pasitelkti trečiosios šalies paslaugų teikėją, kuris turės prieigą prie jūsų asmens duomenų ir juos tvarkys, taip pat mes galime perduoti asmens duomenis kitiems „Novo Nordisk“ grupės subjektams. 

6.1.7 Jei jūsų asmens duomenis tvarkys trečioji šalis už ES / EEE ribų, tai atitiks standartines ES Komisijos sutarčių sąlygas ir perdavimas kitiems „Novo Nordisk“ grupės subjektams už ES / EEE ribų remiantis privalomomis „Novo Nordisk“ įmonių taisyklėmis, kurias galite rasti čia

6.1.8 Pagal duomenų apsaugos taisykles turite toliau nurodytas teises. Norėdami pasinaudoti šiomis teisėmis, kreipkitės į „Novo Nordisk“ infolt@novonordisk.com

  • Galite susipažinti su mūsų turimais jūsų asmens duomenimis; 
  • Galite gauti savo asmens duomenų kopiją susistemintu, dažnai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu; 
  • Galite gauti naujausią informaciją apie savo asmens duomenis arba juos pataisyti; 
  • Galite pareikalauti, kad jūsų asmens duomenys būtų ištrinti arba sunaikinti; 
  • Galite mums nurodyti sustabdyti arba apriboti jūsų asmens duomenų tvarkymą; 
  • Jei davėte sutikimą mums tvarkyti jūsų asmens duomenis, galite bet kuriuo metu tokį sutikimą atšaukti. Jūsų atšaukimas neturės poveikio duomenų tvarkymo, atlikto prieš jums atšaukiant savo sutikimą, teisėtumui; 
  • Duomenų apsaugos institucijai galite pateikti skundą dėl to, kaip tvarkome jūsų asmens duomenis. 

Pagal galiojančius įstatymus, šios teisės gali būti apribotos atsižvelgiant į konkrečias duomenų tvarkymo veiklos aplinkybes. Jei turite klausimų ar prašymų, susijusių su šiomis teisėmis, susisiekite su mumis, kaip nurodyta 1 skyriuje.